Profile osobowości. Pozytywny wpływ na relacje z innymi.

Dzięki umiejętności rozpoznawania profili osobowości (własnego i innych osób) mamy wpływ na budowanie właściwych relacji z otoczeniem. Rozwiązywanie problemów, nawiązywanie kontaktów, czy zwyczajne dogadanie się, będą o wiele łatwiejsze. Czy to w relacjach z partnerem, z dziećmi, z rodzicami, z szefem, czy z nieznajomymi zawsze i wszędzie szybkie określenie profilu osobowości jest bardzo przydatne.

Określenie profilu osobowości Twojego dziecka, a można to zrobić nawet z dwulatkiem, zdecydowanie ułatwia jego wychowywanie i budowanie autorytetu rodzica.

Określenie profilu osobowości Twojego partnera, ułatwi wzajemne relacje i pomoże uniknąć wielu nieporozumień i kłótni. Pomoże też zrozumieć, co, jak i dlaczego powoduje komfort lub dyskomfort Twojego partnera, czyli co go uszczęśliwia.

Określenie profilu osobowości Twojego szefa, ułatwi Ci pracę (być może też ścieżkę awansu). Gdy zrozumiesz dlaczego oczekuje on takiego sposobu działania a nie innego, łatwiej będzie Ci się dostosować i zostać pozytywnie zauważonym.

Umiejętność określania profili osobowości przydaje się codziennie i każdemu.

Co przygotowaliśmy na te warsztaty?

  • Trochę niezbędnej teorii na kilku slajdach. Ci którzy lubią notować, będą mogli notować (również wykresy i diagramy).
  • Trochę ćwiczeń i zabaw (oczywiście niosących w sobie pierwiastek edukacyjny). To dla tych, co na krześle usiedzieć zbyt długo nie mogą.
  • Trochę porad praktycznych. Osoby, które potrzebują pomocy i wsparcia w budowaniu relacji, otrzymają je, dzięki temu będą miały poczucie bezpieczeństwa w swoim działaniu.
  • Trochę wyzwań i konkretów. Ci którzy czują się liderami, zdecydowanie powiększą swój liderski potencjał.

trawa4

Zajęcia prowadzi: Tomasz Trawiński – trener w firmie Interdan Academy.

Pierwszy raz z typologią profili osobowości zetknął się blisko 15 lat temu przy okazji szkoleń związanych z biznesem. Jak sam twierdzi, był to przełomowy moment w zrozumieniu zasad budowania relacji. Od tamtej pory bez przerwy zgłębia ten temat uczestnicząc w szkoleniach uznanych autorytetów w Polsce i zagranicą, a także na Wydziale Psychologii UKW. Wiedzę wykorzystuje i pogłębia w bezpośrednich relacjach z najbliższymi, przyjaciółmi, znajomymi i klientami.

Jego metamorfoza w umiejętności nawiązywania kontaktów i budowania relacji jest najlepszym przykładem zastosowania i działania tej wiedzy. Z osoby, którą niewielu było wstanie tolerować, stał się przyjacielem dla wszystkich, dla wielu życiowym doradcą, a dla niektórych nawet terapeutą.

Od kilku lat prowadzi własne szkolenia i indywidualne konsultacje. Uczy budowania właściwych relacji na wielu płaszczyznach: biznesowej, zawodowej, edukacyjnej, rodzinnej, osobistej itp.

Obserwacje i analizy uzyskane podczas prowadzonych przez siebie zajęć, pomogły mu opracować autorski program szkoleń, który ciągle doskonali, w oparciu o nowe spostrzeżenia i wnioski.

Szkolenia prowadzi z dużą dozą humoru, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawią, a przy okazji uczą.

Kup Bilet
Share