Poczuj rytm – warsztat gry na bębnach djembe

Warsztat nauki gry na zachodnioafrykańskich bębnach djembe. To warsztat nauki techniki gry oraz muzyki zachodnioafrykańskiej z Gwinei i Mali, czyli z krajów skąd djembe pochodzii w których djembe odgrywa główną rolę.

Warsztat jest dedykowany dla każdego. Dla ludzi chcących nauczyć się grać na tym wspaniałym instrumencie, poznać technikę i jego tajniki, ale także dla osób chcących się odstresować. Dźwięk tych bębnów wzbudza tak niesamowitą pozytywną energię, że stosuje się je również ostatnio nawet w muzykoterapii.

Ilość miejsc ograniczona – maksymalnie 6 osób.

Bęben

Wytwórnia Rytmu
To Szkoła Perkusji Zachodnioafrykańskiej w Bydgoszczy, której głównym celem jest nauka gry na zachodnioafrykańskich bębnach djembe i dundun. Zarówno najmłodsi jak i osoby dorosłe mogą nauczyć się grać na tych wspaniałych instrumentach.

Założycielem Szkoły jest Przemek Kubski (pseudonim artystyczny Przembas) już od najmłodszych lat interesował się muzyką i czuł rytm. Swoje pierwsze próby uderzania w bęben były jeszcze w dzieciństwie kiedy to za bęben robił stary odkurzacz.
Na poważnie jednak przygoda z profesjonalnymi bębnami afrykańskimi rozpoczęła się w 2006 roku kiedy to po raz pierwszy mial przyjemność uczestniczyć na warsztatach djembe jak i dundun na etnofestiwalu w Malborku prowadzonych przez jednego z najbardziej znanych polskich „djembefola” Wojtka Pęczka lidera zespołu City Bum Bum w Łodzi. I tak się zaczęło. Przembas to właśnie wychowanek Zachodnioafrykańskiej Szkoły Rytmu City Bum Bum w Łodzi prowadzonej przez Wojtka Pęczka w której zaczynał swoją bębniarską karierę. Swoją umiejętność gry i doświadczenie zawdzięcza także takim gwiazdom muzyki afrykańskiej jak; Sylwia Walczak, Seckou Keita, Namory Keita, Adama Bilorou Dembele jak i wiele innych. Od kilku lat prowadzi warsztaty gry na djembe i dundun zarówno w kraju jak i na świecie, oraz bierze udział w różnego rodzaju imprezach z tym związanych. Od 2013 jest także członkiem zespołu bluesowo reggea’owego „Uliczny Patrol” jak i zespołu tanecznego „Pamao Bohemian Tribe” oraz współpracuje ściśle z różnymi muzykami.

www.wytworniarytmu.pl

Share

Jedna odpowiedź do „Poczuj rytm – warsztat gry na bębnach djembe”

  1. […] Poczuj rytm – warsztat gry na bębnach djembe […]