Doula, doulowanie, poród z doulą – co to właściwie znaczy?

Doula (czyt. dula) z definicji to wykształcona i doświadczona, również w swoim macierzyństwie, kobieta zapewniająca ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne
i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie.
Ale jak dokładnie wygląda praca douli w praktyce?

Czym rożni się opieka douli od opieki położnej?

Jakie korzyści wynikają z zatrudnienia douli?
Kto najczęściej korzysta z jej usług?
Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie podczas spotkania z doulą!
  
Czas trwania: 1 h
Marta Kokorzycka Doula
Mam na imię Marta. Jestem żoną oraz mamą dwójki dzieci. Jako doula, matka i kobieta głęboko wierzę w ideę naturalnego rodzenia i propaguję ją. Ufam kobiecie i wiem, że świadomy poród oraz towarzyszące mu poczucie bezpieczeństwa to najlepszy start, jaki może i potrafi zapewnić własnemu dziecku i sobie jako matce.
Czerpię wielką radość z towarzyszenia w porodzie. Z ogromną pasją i szacunkiem obserwuję wciąż na nowo proces narodzin – dziecka do życia oraz kobiety i mężczyzny do rodzicielstwa. Jako instruktorka szkoły rodzenia, prowadzę autorski program przygotowania do porodu i pomagam przyszłym rodzicom znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania stawiane przed narodzinami dziecka.
Jestem członkinią, współzałożycielką i doulą stażującą Stowarzyszenia DOULA w Polsce. Współpracuję także z Fundacją na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia”, w którym wspieram niepełnoprawne kobiety podczas ich ciąż, porodów i w połogu. Współtworzyłam szkołę rodzenia Rodzicownia, a także prowadziłam grupy wsparcia dla mam w ciąży oraz w połogu. Działałam w Stowarzyszeniu Rodzina Inspiruje!, gdzie prowadziłam warsztaty dla przyszłych rodziców i kluby mam.
www.doulowanie.pl
Share

Jedna odpowiedź do „Doula, doulowanie, poród z doulą – co to właściwie znaczy?”

  1. […] Doula, doulowanie, poród z doulą – co to właściwie znaczy? […]