I ty możesz zostać polarnikiem – warsztat dla dzieci

Chcecie poczuć zew przygody i odrobinę emocji?

Jeżeli niestraszny wam mróz, wiatr i śnieg, jeżeli lubicie przygodę, wyzwania i nie boisz się niedźwiedzi polarnych macie zadatki żeby zostać polarnikami.

Ale zadatki to nie wszystko, przed wyjazdem trzeba się bardzo napracować, żeby przygotować wyprawę arktyczną. Ćwiczenia fizyczne, bieganie, przygotowanie sprzętu i jedzenia, to podstawowe czynności przed wyjazdem, ale rodzi się pytanie, jak się przygotować co zabrać, a co zostawić, co może się przydać, a co będzie tylko zbędnym ciężarem. I najważniejsza kwestia jakie smakołyki zabrać na wyprawę, żeby mieć siłę i energie do pokonywania trudnej trasy, a w ciężkich chwilach poprawić samopoczucie ulubioną czekoladą.

To co, pakujemy sanki i ruszamy w poszukiwaniu przygody?

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z podstawową terminologia polarną, zgłębią wiedzę o roślinach i zwierzętach występujących w rejonach polarnych, uzyskają podstawowe informacje na temat zorzy polarnej i lodowców.

Zapoznają się ze sprzętem niezbędnym podczas wyprawy arktycznej, będą mogły przymierzyć specjalistyczny sprzęt i spróbować jedzenia jakie zabierają polarnicy na ekspedycje.

Warsztat dla dzieci w wieku 8-10 lat, trwający 1,5 godziny.

warsztaty polarne

Agnieszka Siejka – Nie wyobrażam sobie życia bez gór, podróży i przygody. Podróżując poza utartym szlakiem często docieram do miejsc, które nie są opisywane w przewodnikach. Najpiękniejsze historie z podroży wiążą się z ludźmi, których spotykamy na swojej drodze. Czasem jeden niewinny uśmiech może odmienić plan i wpłynąć na dalszy tok podróży.

https://www.facebook.com/siejka.agnieszka

 Kup Bilet
Share

Jedna odpowiedź do „I ty możesz zostać polarnikiem – warsztat dla dzieci”