Gotujemy po francusku – warsztat na Lawendowym Wzgórzu

Na warsztaty kuchni francuskiej zapraszamy wszystkich tych, którzy lubią gotować, ponieważ wszyscy razem będziemy przygotowywać poszczególne elementy menu. Gotowanie zakończy się wspólnym biesiadowaniem. Jeśli pogoda pozwoli, oprowadzę moich Gości po Lawendowym Wzgórzu, opowiem w jaki sposób powstało to miejsce i czym jeszcze się zajmuję.

Proponuję następujące menu:
– zupa krem z dyni lub marchwi (w zależności od dostępności dyni). Jedna i druga opcja absolutnie na czasie – zupki optymistycznie kolorowe, a przy tym w jesiennych klimatach i do tego rozgrzewające! Przy okazji nauczymy się idei tworzenia zup-kremów i będziemy mogły przygotowywać całą ich gamę.
– hachis parmentier, czyli klasyk klasyków francuskiej kuchni. Dla gospodarnych, bo pozwala wykorzystać obiadowe resztki, a jednocześnie wyśmienity w smaku, sycący, czyli znów na zimne dni.
– tarte tatin na deser – kultowa francuska tarta jabłkowa, niby taka sama, a jednak całkiem inna. Na czym ta inność polega – tego dowiecie się na warsztatach!

_MG_5080
Katarzyna Schmitt – prowadząca warsztaty jest „Francjolubna” we wszystkich aspektach, poczynając od języka, poprzez kulturę, gastronomię, obyczaje, modę…. Kawałek tej Francji, w której mieszkałam przez 10 lat przeniosłam do Wymysłowa i cieszę się, jeśli mogę się moją pasją dzielić.

Warsztat odbędzie się w Wymysłowie niedaleko Torunia w  części 100-letniego odrestaurowanego domostwa.

mapa-z-torunia

15.11.2014 godz.12.00 Wymysłowo koło Torunia

UWAGA! Zapisy tylko do 12.11.2014!!!

Kup Bilet
Share

Jedna odpowiedź do „Gotujemy po francusku – warsztat na Lawendowym Wzgórzu”