Ewa Grobelska – „Rób to, co kochasz”

Ewa Grobelska

Joanna Rutecka: Ewo, co jest Twoją pasją i skąd się ona wzięła?

Ewa Grobelska: „Rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować”. W takim razie chyba jestem osobą bezrobotną, z życiowym ADHD i ciągle realizującą swoje pasje. Pasji posiadam wiele, ale wszystkie mają wspólny mianownik – zdrowie, które opieram na trzech filarach: klasycznej medycynie, dietetyce i sporcie.

Decyzję o zostaniu lekarzem pediatrą podjęłam już w LO, od początku była to moja pasja i wiedziałam, że właśnie to chcę robić w życiu – obecnie pracuję w Szpitalu Dziecięcym w Toruniu oraz w Ośrodku Zdrowia w Górsku. Praca z małym pacjentem daje nieopisaną satysfakcję, a uśmiech dziecka i spokój rodzica jest najlepszym wynagrodzeniem.

Dietetyka – jestem zwolenniczką hasła „jesteś tym co jesz” i staram się uświadamiać pacjentom, jak ważne jest to co i jak jemy oraz jak bardzo negatywne skutki ma otyłość.

Fitness i taniec były od zawsze obecne w moim życiu, zaczęło się od klasy Rytmiki w Szkole Muzycznej, a skończyło na byciu współwłaścicielem fitnessklubu Evitalia Fit i instruktorem Zumba Fitness.

J.R.: Otworzyłaś nowy klub fitness, pierwszy po lewej stronie Torunia, jaka jest historia tego pomysłu?

E.G.: Było to marzenie kiełkujące już od dłuższego czasu – chciałam stworzyć klub o jakim zawsze marzyłam: kameralny, z pasją, z szeroką ofertą zajęć zarówno dla Pań, jak i dla dzieci. Miejsce, w którym wszyscy czują się jak u siebie, zarówno klientki jak i pracownicy.

Pomysł narodził się przy damskich pogaduszkach z dwiema koleżankami, Marleną i Kasią, z którymi dziś się przyjaźnię, a skończyło na założeniu spółki Evitalia. Sam projekt zakłada dużo szerszą działalność, ale to plany na przyszłość. Dziś mamy klub fitness choć tu początki nie były łatwe. Najważniejsza była dla nas lokalizacja, od początku typowałyśmy lewy brzeg, ale dość długo szukałyśmy właśnie takiego miejsca jak Podgórska 12a. Później już wszystko potoczyło się ekspresowo: Kamila Fedorowska – nasza manager, instruktorzy, remont, zakup sprzętu, dni otwarte i wielka radość z realizacji marzenia.

J.R.: Jak godzisz realizację pasji z życiem zawodowym? Praca lekarza jest bardzo absorbująca, jak znajdujesz czas na dodatkowe działania?

Faktycznie bywa to trudne, natomiast wszystko jest kwestią organizacji czasu oraz przede wszystkim posiadania bardzo kompetentnych współpracowników. To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez ogromnego wsparcia mojego męża Piotra, całej rodziny i przyjaciół, których pomoc, a także wyrozumiałość, jest nieoceniona.

J.R.: Co jest ideą Twojego fitnessklubu?

E.G.: Evitalia Fit jest klubem z pasją. Wszyscy pracownicy są entuzjastami zajęć sportowo – tanecznych i po prostu uwielbiają swoją pracę. Jesteśmy klubem kameralnym, staramy się poznać każdą klientkę, dzięki czemu mamy bardzo przyjazną atmosferę i panie po prostu dobrze się u nas czują. Ponadto prowadzimy zajęcia – zumbę i aerobik w Górsku, w którym mieszkam, dzięki czemu możemy zaktywizować lokalne społeczeństwo.

Promujemy zdrowy tryb życia. Evitalia to nie tylko fitnes i taniec, ale również dietetyka. Od września otwieramy nasze Centrum Dietetyczne, gdzie zaproponujemy autorskie programy dla dorosłych i dzieci. Od września wprowadzamy 3-miesięczny Program New Life dla osób walczących z otyłością lub jedynie pragnących zmienić nawyki żywieniowe.

Na koniec pragnę bardzo serdecznie zaprosić na drzwi otwarte do KLUBU Z PASJĄ – EVITALIA FIT, które odbędą się 6-7 września 2014 r.

 

Share